Cytat
Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalnosć nie jest kwestią statystyki.
George Orwell
Statystyki
Uaktualnienie: 12.04.2020
Jeżeli polubiłeś tę stronę,
wypełnij, proszę, formularz.

Blog


2016-05-01 11:40

Upgrade

Z radością informujemy, iż w minionym tygodniu zwiększone zostały zasoby serwera hostingowego, na którym znajduje się strona.

0 komentarzy | skomentuj
Skomentuj
Treść
Podpis
E-mail (nie będzie widoczny)
Antybotpięć x osiem = (liczba/cyfra)

2016-01-18 14:52

Niebezpieczne dane

Ostatnio można znów częściej spotkać ostrzeżenia przed udostępnianiem swych danych osobowych nieznanym podmiotom (na przykład akcja mBanku "Nie robisz tego w realu? Nie rób tego w sieci!"). Jest to oczywiście słuszne. Pojawia się jednak pytanie: czy sami jesteśmy w stanie ochronić swoje dane? Śmiem w to wątpić.

Zdarzają się przecież karygodne złamania procedur ochrony danych osobowych/wrażliwych nawet przez instytucje publiczne: karty pacjentów w składzie makulatury albo dane abonentów pewnej sieci komórkowej wyrzucone do śmietnika.

Mamy sytuację, w której do wzięcia pożyczki przez Internet wystarczy podać niektóre dane z dowodu osobistego. Nie jest sprawdzane, czy biorący pożyczkę rzeczywiście jest osobą, za którą się podaje (okazanie dowodu osobistego nie jest wymagane). Jednocześnie, aby skorzystać z przysługujących nam świadczeń (np. becikowe), konieczne jest przedstawienie sporej liczby przeróżnych dokumentów. Przy załatwianiu wszelkich spraw urzędowych, żąda się od nas potwierdzenia swej tożsamości poprzez okazanie dokumentu ze zdjęciem. Dlaczego więc przy zaciąganiu pożyczki (np. różnych chwilówek) nie musimy potwierdzać swej tożsamości? Jest to co najmniej zastanawiające.

Konieczna jest zmiana prawa, aby obywatele byli właściwie chronieni przed nieuprawnionym wykorzystaniem ich danych osobowych. Nie chodzi mi tutaj o mnożenie przepisów, bo to jeszcze bardziej rozbudowałoby istniejącą już, chorą biurokrację. Wystarczyłby wymóg, aby przy składaniu zobowiązań finansowych konieczne było przedstawienie 2 dokumentów urzędowych. Każdy Polak powinien 2 takie dokumenty posiadać, bo mogłyby to być m.in.: dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, świadectwo ukończenia szkoły, akt zawarcia małżeństwa, itp. Skan, ksero lub zdjęcie takich dokumentów byłoby wystarczające.

W prawie powinien także funkcjonować przepis chroniący ludzi przed nieautoryzowanym użyciem ich danych osobowych mówiący, iż nie można żądać zwrotu pożyczki, której obywatel w rzeczywistości nie otrzymał (odpowiednie instytucje są w stanie to sprawdzić). Firmy pożyczkowe o wiele bardziej starałyby się weryfikować tożsamość klienta i nie pożyczałyby oszustom, gdyby konsekwencje oszustw spadały na nie, zamiast na niewinnego człowieka, któremu skradziono dane osobowe.

Dodatkowo sugeruję, aby w nowej Konstytucji (obecną "knotstytucję" trzeba zmienić, by Kredyt Społeczny mógł działać) zawrzeć zapis stanowiący, iż wszelkie umowy, które zawierają tzw. "gwiazdki", pisane są "drobnym maczkiem", mogą wprowadzić w błąd lub też są z oczywistych względów niekorzystne, traktowane były jako nieważne. Byłoby to chyba wystarczającym zabezpieczeniem przed nieuczciwymi praktykami różnych podmiotów i chroniłoby np. osoby starsze.

Póki jednak jest, jak jest, chrońmy swe dane osobowe, jak tylko możemy.

0 komentarzy | skomentuj
Skomentuj
Treść
Podpis
E-mail (nie będzie widoczny)
Antybotdwa * sześć = (liczba/cyfra)

2015-12-29 12:59

Czy Szwajcaria będzie wolna?

Jak donosi dziennik "The Telegraph", w Szwajcarii przeprowadzone zostanie referendum w sprawie odebrania prywatnym bankom komercyjnym możliwości tworzenia pieniędzy. Inicjatorzy ("Vollgeld") przeprowadzenia referendum chcą ograniczyć spekulacje finansowe poprzez wymuszenie na prywatnych bankach posiadania 100% rezerwy.

Banki nie będą już mogły tworzyć pieniędzy dla siebie. Będą mogły jedynie pożyczać pieniądze, które posiadają od deponentów lub innych banków.
Vollgeld

Jeśli referendum zakończy się pomyślnie dla inicjatorów, to Narodowy Bank Szwajcarii (SNB) uzyska wyłączność na tworzenie fizycznego i elektronicznego pieniądza, jednakże decyzja odnośnie sposobu wprowadzania nowych pieniędzy do gospodarki będzie należała do rządu.

SNB utworzony w 1891r. posiadał wtedy wyłączne prawo bicia monet i emisji szwajcarskich banknotów. Teraz jednak ponad 90% pieniędzy w obiegu istnieje jako pieniądze elektroniczne tworzone przez banki prywatne, a nie SNB (bank centralny).

Rok temu Szwajcaria odrzuciła (większością ponad 78% głosów) pomysł, aby wymusić na banku centralnym zwiększenie rezerw złota z 7% do 20%. Uważano, że jest to wstęp do przywrócenia w kraju standardu złota. Teraz jednak ekonomiści są bardziej przychylni proponowanym zmianom, jako sposobowi stabilizacji gospodarki i przeciwdziałania nadmiarowemu wzrostowi akcji kredytowej.

Data referendum nie została jeszcze ustalona. Zapewne banksterzy podniosą larum, że tak nie można, że to spowoduje poważne konsekwencje, itd. — tylko po to, by utrzymać swoją ogromną władzę. Nawet jeśli Szwajcarzy dadzą się oszukać i powiedzą w referendum "NIE" (czego im bardzo nie życzę), to jest to bardzo ważny i potrzebny krok. Każda taka akcja przyczynia się bowiem do większego uświadomienia społeczeństwa.

2 komentarze | skomentuj
Skomentuj
Treść
Podpis
E-mail (nie będzie widoczny)
Antybotdwa odjąć sześć = (liczba/cyfra)
Komentarze
2016-01-04 02:45:11   przez jasiek z toronto
Pozdrowienia sle
Czy Szwajcaria bedzie wolna?
Na razie Szwajcarzy korzystaja z referendum I moze sie uda uciec spod zydowskiej lichwiarskiej jurysdykcji.
-===============
Pozdrowienia sle
jasiek z Toronto

http://polskawalczaca.com
2019-02-15 15:25:03   przez doscniewoli.pl
Wiadomo już od czerwca ub. roku, iż referendum zakończyło się — niestety — niepowodzeniem jego inicjatorów.
Tutaj jest artykuł napisany jeszcze przed datą referendum mówiący, iż głosowana idea jest jak najbardziej słuszna.

2015-03-25 09:58

Sygnalizacyjne absurdy

Dziś nie będzie o ekonomii i bankach, lecz o sytuacjach na drogach. Zauważyłem, że pojawia się jakaś dziwna praktyka w programowaniu sygnalizacji świetlnych.

Na Górnym Śląsku zdarza się, że mimo obecności czujników sterujących sygnalizacją, działają one wbrew logice. Rozumiem przez to fakt, iż droga podporządkowana otrzymuje zielone światło na 1-2 sekundy nawet wtedy, gdy żaden pojazd nie czeka tam na przejazd. Skoro czujnik sprawdza obecność pojazdów, to dlaczego nie robi tego przed zmianą świateł? Czy jest w tym jakiś zbyt trudny do zrozumienia dla mnie sens, czy może sensu takiego brak, a zrobiono tak specjalnie, by denerwować kierowców i zwiększyć wpływy budżetowe ze sprzedaży paliw?

Niedawno pojawiły się także w mej okolicy nowe sygnalizacje dla pieszych. Niestety i one działają w sposób absurdalny. Często bez powodu - bo żadnych pieszych nie ma w pobliżu i nikt nie nacisnął na przycisk - sygnalizacja taka zatrzymuje ruch samochodów, by po około 1 sekundzie go przywrócić. Czy ktoś potrafi wyjaśnić, jaki jest tego sens? Jest to w pewien sposób uczenie kierowców, iż przy takiej sygnalizacji nie trzeba się zatrzymać na czerwonym, bo najprawdopodobniej za momencik znów będzie zielone.

W pobliżu mego miejsca zamieszkania są już 4 takie sygnalizacje, o których istnieniu wiem. Brakuje teraz tylko tego, by miejsca takie były monitorowane i zaczęto karać mandatami wszystkich kierowców, którym zabraknie cierpliwości lub poczują wewnętrzy opór przed takim zniewalaniem. A może tak już jest, tylko do mnie mandat jeszcze nie dotarł?

Całkowicie błędną decyzją było usunięcie kilkanaście lat temu domyślnych zielonych strzałek pozwalających wykonać prawoskręt. W ogromnej ilości miejsc mogłyby obowiązywać nadal; ich brak jest na pewno dla kierowców uciążliwy. Aktualnie stosowane zielone strzałki posiadają wadę, gdyż gasną na kilka sekund przed zmianą światła z czerwonego na zielone. Skutecznie uniemożliwia to zachowanie płynności ruchu.

Nie rozumiem także tego, iż wiele sygnalizacji nie jest wyłączanych (migające pomarańczowe) w nocy. Nawet o 1:00 działają tak jak za dnia i np. na minutę blokują ruch na drodze z pierwszeństwem mimo braku jakiegokolwiek pojazdu na drodze podporządkowanej.

Postuluję o przeprogramowanie sygnalizacji w taki sposób, by ułatwiały one (zamiast utrudniać) życie kierowcom.

2 komentarze | skomentuj
Skomentuj
Treść
Podpis
E-mail (nie będzie widoczny)
Antybotpięć odjąć sześć = (liczba/cyfra)
Komentarze
2015-10-09 15:16:28   przez Łukasz
Super strona, co do świateł dodam że niektóre inteligentne inaczej czujniki w drodze nie wykrywają motocyklistów czekających na zielone światło. Trzeba czekać aż za motocyklistą ustawi się auto lub jechać na czerwonym po 5 min czekania.
2018-10-14 23:21:13   przez adi
ależ to jest celowe działanie. i to żadna teoria spiskowa. specjalnie utrudnia się ruch przez blokowanie go. Podstawowe cele kodesku drogowego, to zapewnienie bezpieczeństwa i płynności ruchu. Nie udawajmy, że tylko ja to wiem... rządzący też. Chyba, że wybiera się specjalnie usłużnych idiotów.

To nie jest tylko moje zdanie. Dowiedziałem się, że ten program przyszedł z.. CHYBA z Argentyny, albo tam był testowany.

A dlaczego światła nie są na pomarańczowe włączane, po 23? Od 23 do min. 5 rano powinny migać! AAaaa.a. co ja się denerwuję. Trzeba zgłaszać skargi. Masowo. Ale prawdziwy sukces osiągnie się dopiero po wywaleniu ze struktur rządzących marksistów narodu wybranego (do ekstrakcji).

2014-02-08 14:37

"Wielki" test "wiedzy ekonomicznej"

W miniony poniedziałek około godziny 20:25 mieliśmy możliwość obejrzeć w TVP1 "Wielki test wiedzy ekonomicznej". To już co najmniej 2 jego edycja, gdyż w 2013r. odbył się całkiem podobny "test". W studiu rywalizowali z sobą aktorzy z polskich tasiemców "M jak miłość" oraz "Klan".

I tym razem poziom pytań oraz odpowiedzi był pożałowania godny. Poniżej wszystkie pytania z odpowiedziami (właściwa zaznaczona jest na zielono) oraz mój komentarz do niektórych z nich (na szarym tle).

1. Z ilu cyfr składa się numer rachunku bankowego?
 • 13
 • 26
Jakikolwiek sens miałoby to pytanie, gdyby odpowiedzi były o wiele bardziej do siebie zbliżone.

2. Najlepiej zabezpieczone przed złodziejskim kopiowaniem są tzw. hybrydowe karty płatnicze w standardzie EMV, które zawierają:
 • pasek magnetyczny i mikroprocesor
 • podpis Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego
Widać tu dobitnie, za kogo mają obywateli władze i media: za głupi motłoch.

3. Biuro Informacji Kredytowej gromadzi informacje:
 • o kredytach w parabankach
 • o kredytobiorcach nie spłacających terminowo rat

4. Minimalna płaca w Polsce w 2014 roku wynosi:
 • 1180 zł brutto
 • 1680 zł brutto

5. Środki klientów w parabankach są przez Państwo:
 • gwarantowane
 • niegwarantowane
Odpowiedź jest oczywista dla większości ludzi.

6. Bitcoin to:
 • wirtualna waluta nie będąca prawnym środkiem płatniczym
 • oficjalna waluta jednego z państw afrykańskich

7. Dorożkarz w Krakowie płaci co miesiąc 124 zł podatku, ponieważ:
 • w Krakowie są niskie podatki
 • rozlicza się według tzw. karty podatkowej
Czy w Polsce są gdzieś niskie podatki?

8. Kowalski otrzymał 10% podwyżki wynagrodzenia. Po roku jego wynagrodzenie zmalało o 10%. W tej sytuacji zarabia on:
 • tyle samo co przed podwyżką
 • mniej niż przed podwyżką
To jest pytanie z matematyki na poziomie gimnazjum.

9. W 2013 roku średnia roczna stopa inflacji wynosiła 0,9% i była:
 • najniższa od 10 lat
 • wyższa niż rok wcześniej
Czyżby rząd chciał się pochwalić?!

10. Byk jest na giełdzie symbolem hossy, czyli okresu wzrostu cen akcji, ponieważ:
 • atakując wybija rogami przeciwnika do góry
 • nie lubi czerwonego koloru, który symbolizuje spadki cen akcji
Brak słów! Kogo to obchodzi? To jest pytanie ze znajomości nie ekonomii, ale korridy!

11. Podawana przez banki Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to koszt kredytu uwzględniający:
 • odsetki, wysokość prowizji i harmonogram spłaty rat
 • wysokość prowizji i harmonogram spłaty rat
Czy można sądzić, iż wskaźnik związany z kredytami, w którego nazwie jest "oprocentowanie", nie będzie uwzględniał odsetek?

12. Jaką część aktywów OFE mogą inwestować w obligacje Skarbu Państwa po wejściu w życie zmian w systemie emerytalnym w 2014 roku?
 • 15% wartości składki przekazywanej przez ZUS
 • nie będą mogły inwestować w obligacje skarbowe

13. Po wprowadzeniu od kwietnia nowych zabezpieczeń, dotychczasowe banknoty NBP będą ważne:
 • przez 2 miesiące
 • przez 2 lata
 • bezterminowo
W mediach będą jeszcze o tym wiele trąbić. Pytanie jest zbyteczne na ten czas.

14. Kiedy wyemitowano pierwsze banknoty w Polsce?
 • za panowania króla Augusta Mocnego Sasa
 • podczas powstania kościuszkowskiego 1794r.
 • w okresie Księstwa Warszawskiego w 1810r.
To jest pytanie raczej z historii. Prowadzący nawet zwrócił się do obecnego w studiu Jacka Kurskiego, iż powiniem znać odpowiedź, gdyż jest historykiem. Poza tym, czy Powstanie Kościuszkowskie nie powinno być pisane z dużych liter?

15. Od 1 stycznia 2014r. warunkiem otrzymania kredytu mieszkaniowego w banku jest:
 • napisanie wniosku do prezesa zarządu banku
 • posiadanie minimum 5% wkładu własnego
 • przedstawienie zaświadczenia o niekaralności
Bezsensowna pierwsza odpowiedź.

16. Która lokata bankowa przyniesie większy dochód po roku oszczędzania?
 • z odsetkami 3% naliczanymi co kwartał
 • z odsetkami 6% naliczanymi co pół roku
 • obie ten sam
To pytanie może być podchwytliwe. Nie wspomniano bowiem, czy te odsetki to odsetki w skali roku, czy też nie.

17. Krajem przodującym na świecie w płatnościach przez telefon komórkowy jest:
 • Kenia
 • Szwajcaria
 • Polska
Komu taka informacja jest potrzebna? Czyżby chciano nakłaniać Polaków do doganiania Kenii?

18. Prof. Leonid Hurwicz dostał w 2007r. nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii. Co łączyło go z Polską?
 • urodził się w Łodzi i tam spędził dzieciństwo
 • ukończył prawo na Uniwestytecie Warszawskim
 • jego żona pochodziła z Krakowa
Kolejne pytanie nikomu nie potrzebne, a odpowiedź nasuwa się sama.

19. PayWare i PayPass to terminy oznaczające:
 • funkcje płatnicze kart zbliżeniowych
 • pomieszczenia dla VIP-ów na lotniskach
 • podatki od nieruchomości w luksusowych dzielnicach
Niemożliwe, by prawidłowa była pierwsza odpowiedź.

20. Inwestować można także w sztukę. Obraz którego polskiego malarza został sprzedany za najwyższą cenę w 2013 roku?
 • Jacka Malczewskiego
 • Henryka Siemiradzkiego
 • Jana Matejki
Posiadanie takiej informacji nie przyczyni się w niczym do poprawy sytuacji materialnej zwykłych obywateli.

21. Która grupa inwestorów ma obecnie największy udział w obrotach na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych?
 • polscy inwestorzy indywidualni
 • polscy inwestorzy instytucjonalni
 • inwestorzy zagraniczni

22. Która z innowacji daje szansę polskim przedsiębiorstwom na osiągnięcie światowych sukcesów w najbliższych latach?
 • drukarka 3D
 • grafen
 • hiperviagra
To pytanie z dziedziny nowych technologii. Obecność ostatniej odpowiedzi pozostawię bez komentarza (w momencie jej odczytywania w studiu TVP1 słychać było śmiech).

23. Rada Polityki Pieniężnej ogłosiła, że stopy procentowe NBP powinny zostać niezmienione co najmniej do końca:
 • marca br.
 • pierwszego półrocza br.
 • 2015r.
Co z tego?

24. Ile wynosi w lombardzie faktyczne oprocentowanie w skali roku pożyczki na 2000zł, za której otrzymanie klient musi płacić lombardowy 500zł miesięcznie?
 • 100%
 • 200%
 • 300%
Kolejne pytanie typowo matematyczne. Dobrze, iż matematyka wróciła jako przedmiot obowiązkowy na maturze.

25. Ile ton złota posiada NBP jako aktywa rezerwowe?
 • 1 tonę
 • mniej niż 10 ton
 • około 100 ton
 • blisko 1000 ton
Nie przyda się to szaremu obywatelowi.

26. W czasie kryzysu w 2007r. w Polsce
 • upadł 1 bank
 • upadło 5 banków
 • upadło 15 banków
 • nie upadł żaden bank
No i co z tego? Że niby Polska to "zielona wyspa"? A ile firm w tym czasie upadło?

27. W lutym 2014r. Ryszard i Jacek podpisali umowę pożyczki. Odsetki wynikające z tej umowy zgodnie z polskim prawem nie mogą być wyższe niż:
 • 8%
 • 12%
 • 16%
 • 20%

28. Małżeństwo ma na wspólnym rachunku w banku równowartość 200 tyś. euro. W przypadku upadłości banku małżeństwo może odzyskać w BFG równowartość kwoty:
 • 10 tyś. euro
 • 50 tyś. euro
 • 100 tyś. euro
 • 200 tyś. euro

29. W 2014r. podatkowe przychody budżetu państwa mają wynieść 248 mld zł. Jaką część stanowić mają wpływy od osób fizycznych z podatku PIT?
 • prawie 10%
 • niecałe 18%
 • około 25%
 • prawie połowa
Skoro 18%-ową stawkę podatku płaci najwięcej obywateli, to odpowiedź jest oczywista.

30. Wg analizy NIK z kwoty 50 mld zł, którą państwo polskie przeznacza na szeroko rozumianą politykę prorodzinną, największe wydatki to:
 • zasiłki macierzyńskie
 • finansowanie przedszkoli
 • podatkowa ulga na dziecko
 • refundacja zabiegów in vitro

Podsumowując... Test ten był tandetnej jakości rozrywką dla mas mającą utwierdzić ludzi w przekonaniu, że jest dobrze i że powinni uważać na parabanki.

Żadne z pytań nie dostarczało informacji o sposobie funkcjonowania zniewalającego wszystkich obecnego systemu bankowego. Cóż, ludzie mają przecież harować i nie zadawać pytań.

0 komentarzy | skomentuj
Skomentuj
Treść
Podpis
E-mail (nie będzie widoczny)
Antybotdziewięć minus siedem = (liczba/cyfra)

2014-01-01 14:22

Życzenia noworoczne

Najpierw górnolotnie i duchowo:

Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam oblicze swoje i niech Was obdarzy pokojem.
Lb 6,24-26

A teraz tak bardziej przyziemnie...
Wiele szczęścia, radości i pokoju na ten 2014 rok. Niechaj Polska w końcu powstanie z kolan przed UE oraz innymi "panami" na tym świecie i nawróci się do Boga!

0 komentarzy | skomentuj
Skomentuj
Treść
Podpis
E-mail (nie będzie widoczny)
Antybotjeden + dwa = (liczba/cyfra)

2013-11-22 18:33

50 lat od śmierci JFK

Dziś mija dokładnie pół wieku od dnia, w którym dokonano zamachu na 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych, John'a Fitzgerald'a Kennedy'ego. Oficjalna wersja głosi, iż to Lee Harvey Oswald był jedynym zamachowcem. Jednak istnieje wiele faktów przeczących tej wersji wydarzeń.

Jestem przekonany, że Oswald był jedynie kozłem ofiarnym, a prawdziwym powodem śmierci Kennedy'ego był jego sprzeciw wobec bankierów w postaci Rozkazu Wykonawczego 11110, który dawał mu możliwość tworzenia dla potrzeb funkcjonowania państwa pieniędzy wolnych od długu i odsetek, czyli niezależnych od prywatnego przedsiębiorstwa o nazwie Bank Rezerw Federalnych (Federal Reserve, FED).

Potrzeba nam także dziś takich ludzi. Niechaj ten prawdziwy mąż stanu spoczywa w pokoju...

0 komentarzy | skomentuj
Skomentuj
Treść
Podpis
E-mail (nie będzie widoczny)
Antybotosiem dodać zero = (liczba/cyfra)

2013-08-27 17:39

Demotywator

Zachęcam wszystkich bez wyjątku do zapoznania się z demotywatorem mego autorstwa, który powstał jakiś czas temu. Jego tytuł to "Nikt nie jest tak beznadziejnie zniewolony": http://demotywatory.pl/4177832.

Choć to demotywator, to liczę, że będzie motywujący. Mam nadzieję, że ludzie w końcu przejrzą na oczy. Jeśli nie, to już jest "po ptokach".

0 komentarzy | skomentuj
Skomentuj
Treść
Podpis
E-mail (nie będzie widoczny)
Antybotcztery dodać zero = (liczba/cyfra)

2013-07-19 18:25

Dziura na 24 mld

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że w polskiej kasie brakuje ponad 24 mld złotych. Mamy więc ogromną dziurę w uchwalonym na ten rok budżecie. Z ust premiera Tuska i ministra finansów usłyszeliśmy, iż rząd ma zaoszczędzić w różnych resortach 8,5 mld zł, a pozostałe 16 mld będzie musiał pożyczyć. Aby pożyczka ta była w ogóle możliwa, minister Rostowski chce zawiesić jeden z progów ostrożnościowych, który obecnie uniemożliwia nadmierne zadłużanie się państwa.

Nie chcę pisać tutaj o tym, iż opozycja jak i niezależni eksperci krytykowali ustawę budżetową przed jej uchwaleniem, argumentując to tym, że założenia, dla których budżet został opracowany, były zbyt optymistyczne, a obliczenia ministra finansów wzięte z sufitu. Pisać chcę natomiast o tym, dlaczego rząd nadal rżnie głupa i nie czyni żadnych kroków, które raz na zawsze rozwiązałyby problem dziurawego budżetu.

By zasypać dziurę budżetową proponuje się wspomniane już cięcia oraz pożyczkę. Premier zapewnił, iż nie będzie podwyżki podatków, aby nie obciążać nadmiernie obywateli. Cóż za altruizm! Czy ma tak słaby wzrok, iż nie widzi, że obywatele już od dawna są nadmiernie obciążeni?

Czy wszystko, co rząd w zaistniałej sytuacji może zrobić, to ciąć wydatki, podnosić podatki albo zadłużać się zaciągając oprocentowane kredyty? Czy nie istnieje żadne lepsze rozwiązanie?

Otóż nieporównywalnie lepsze rozwiązanie istnieje, lecz z niewiadomych względów nigdy i nigdzie się o nim nie wspomina, jakby w ogóle go nie znano. Trudno w to jednak uwierzyć biorąc pod uwagę fakt, iż przedstawione ono zostało już prawie 100 lat temu. Mowa o Kredycie Społecznym.

W skrócie rozwiązanie to polega na przywróceniu rządowi (który ma służyć obywatelom, a nie gnębić ich na każdym kroku na co raz to bardziej wymyślne sposoby) możliwości emisji pieniędzy. Jest to najważniejszy z przywilejów, które rząd powinien posiadać. Sam Abraham Lincoln był tego zdania. Gdyby polski rząd prawo to posiadał, zniknąłby absurdalny, ciągnący się w nieskończoność problem braku pieniędzy na wszystko. Więcej informacji można uzyskać przeglądając tę stronę i czytając pismo MICHAEL.

Niestety obecna konstytucja Polski z 1997 r. (umyślnie pisane z małej litery, gdyż ustawa ta nie zasługuje na dużą literę) nie pozwala rządowi emitować środków finansowych dla zaspokajania potrzeb obywateli i działania instytucji zapewniających harmonijne funkcjonowanie państwa. Polskie Państwo nie posiada więc żadnych pieniędzy, jeśli wcześniej nie zabierze ich własnym obywatelom lub nie pożyczy na procent z banków.

W dzisiejszych czasach pieniądze to w znacznej większości cyfry na koncie bankowym. Jakże więc brak tych cyfr, które kilkoma kliknięciami w klawiaturę można by stworzyć, zamiast brak niezbędnych materiałów budowlanych i ludzi do pracy decyduje na przykład o tym, czy powstanie kolejny odcinek autostrady? Czy ktoś widzi w tym jakiś sens?

Rząd działający rzeczywiście dla dobra obywateli czyniłby więc wszelkie kroki, by odzyskać wyłączną możliwość emisji pieniędzy. Cóż z tego, iż naraziłby się bankierom? Kto jest ważniejszy: mała grupka pasibrzuchów chodzących w drogich garniturach i latających prywatnymi odrzutowcami, czy 38 milionów Polaków?! Ten rząd jednak woli dalej napełniać prywatne sejfy bankierów!

0 komentarzy | skomentuj
Skomentuj
Treść
Podpis
E-mail (nie będzie widoczny)
Antybotjeden odjąć dziewięć = (liczba/cyfra)

2013-03-31 12:38

Alleluja!

Niech zmartwychwstały Chrystus udzieli nam życia w prawdziwym szczęściu, obfitości oraz wolności od trosk obecnej codzienności.

Wszystkiego najwspanialszego wszystkim od żyjącego Boga, który jest Miłością!

1 komentarz | skomentuj
Skomentuj
Treść
Podpis
E-mail (nie będzie widoczny)
Antybottrzy odjąć cztery = (liczba/cyfra)
Komentarze
2013-06-05 11:01:05   przez anonim
http://www.scribd.com/doc/118067922/PARADIGM-DOCUMENT-FROM-THE-TREASURY-FINANCE-AG-INDUSTRIESTRASSE-21-CH-6055ALPNACH-DORF-SWITZERLAND