Cytat
Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili.
Edmund Burke
Statystyki
Uaktualnienie: 12.04.2020
Jeżeli polubiłeś tę stronę,
wypełnij, proszę, formularz.

Blog


2018-12-21 14:36

InDeO

Niedawno pojawiła się inicjatywa zwana "InDeO" (skrót od "Inicjatywa Demokracji Oddolnej", więcej na http://indeo.org). Pan Jan Kubań z fundacji PAFERE przedstawił ją w tym przemówieniu.

W skrócie: w InDeO chodzi o wprowadzenie do polskiej konstytucji referendum obywatelskiego na wzór szwajcarski — bezprogowego i wiążącego, które musiałoby być przeprowadzone po wyrażeniu takiej woli przez pewną liczbę obywateli (zebrane podpisy) bez konieczności wyrażenia na nie zgody przez Sejm. Byłaby to prawdziwa kontrola polityków, którzy obecnie są poza kontrolą obywateli — raz wybrani, przez 4 lata mogą robić, co chcą, bez możliwości odwołania przez niezadowolonych obywateli.

Na marginesie — bardzo ważny cytat z przemówienia:

Jeśli chcesz zmienić Polskę na lepsze i oczekujesz, że ktoś ci za to zapłaci, to wiedz, że nie zmienisz Jej na lepsze, tylko zmienisz Ją tak, jak chce ten, który będzie ci płacił.

W podanym wideo mowa o InDeO zaczyna się w 18-ej minucie (18:37). Zachęcam do obejrzenia i propagowania InDeO. Ja sam deklaruję swoje poparcie dla tej idei.

0 komentarzy | skomentuj
Skomentuj
Treść
Podpis
E-mail (nie będzie widoczny)
Antybotdziewięć + zero = (liczba/cyfra)