Cytat
Bankowość została poczęta w niegodziwości i zrodzona w grzechu. Bankierzy są właścicielami Ziemi. Zabierzcie im ją, ale zostawcie im władzę tworzenia pieniędzy, a przy pomocy pociągnięcia pióra stworzą oni wystarczającą ich ilość, żeby kupić Ziemię z powrotem. Zabierzcie im tę ol­brzymią władzę, a wszystkie wielkie fortuny, takie jak moja, znikną i one powinny zniknąć, a wtedy życie na świecie stałoby się lepsze i szczęśliwsze. Ale jeżeli chcecie dalej być niewolnikami bankierów i płacić koszty swojego własnego niewolnictwa, pozwalajcie im nadal tworzyć pieniądze i kontrolować kredyt.
Sir Josiah Stamp
Statystyki
Uaktualnienie: 16.06.2019
Jeżeli polubiłeś tę stronę,
wypełnij, proszę, formularz.

Blog


2018-12-21 14:36

InDeO

Niedawno pojawiła się inicjatywa zwana "InDeO" (skrót od "Inicjatywa Demokracji Oddolnej", więcej na http://indeo.org). Pan Jan Kubań z fundacji PAFERE przedstawił ją w tym przemówieniu.

W skrócie: w InDeO chodzi o wprowadzenie do polskiej konstytucji referendum obywatelskiego na wzór szwajcarski — bezprogowego i wiążącego, które musiałoby być przeprowadzone po wyrażeniu takiej woli przez pewną liczbę obywateli (zebrane podpisy) bez konieczności wyrażenia na nie zgody przez Sejm. Byłaby to prawdziwa kontrola polityków, którzy obecnie są poza kontrolą obywateli — raz wybrani, przez 4 lata mogą robić, co chcą, bez możliwości odwołania przez niezadowolonych obywateli.

Na marginesie — bardzo ważny cytat z przemówienia:

Jeśli chcesz zmienić Polskę na lepsze i oczekujesz, że ktoś ci za to zapłaci, to wiedz, że nie zmienisz Jej na lepsze, tylko zmienisz Ją tak, jak chce ten, który będzie ci płacił.

W podanym wideo mowa o InDeO zaczyna się w 18-ej minucie (18:37). Zachęcam do obejrzenia i propagowania InDeO. Ja sam deklaruję swoje poparcie dla tej idei.

0 komentarzy | skomentuj
Skomentuj
Treść
Podpis
E-mail (nie będzie widoczny)
Antybotsześć dodać dwa = (liczba/cyfra)